architektura krajobrazu, ogrody, rośliny i nie tylko
Blog > Komentarze do wpisu

Mały ogród w Skórzewie

W oczekiwaniu na wiosnę wrzucam kilka obrazków z mojego ostatniego, zimowego projektu. Jest to przykład na zagospodarowanie niedużej przestrzeni zlokalizowanej przy skrajnym segmencie szeregowca.

Najważniejszymi wytycznymi projektowymi było stworzenie eleganckiego i ciepłego ogrodu służącego rodzinie. Zorganizowanie miejsca zabaw i odpoczynku. Zapewnienie prywatności poprzez szczelne osłonięcie się od sąsiedniej działki i zaprojektowanie ogrodu stosunkowo łatwego w pielęgnacji.

Ogród ma jednocześnie nawiązywać do nowoczesnej elewacji budynku a z drugiej dać właścicielom poczucie przebywania w kwitnącym, wiejskim ogrodzie.

Bujne i kolorowe formy krzewów i bylin zostały ujęte w prostych i czytelnych kształtach donic i rabat co dodatkowo podkreśla ich piękny kształt.

Do zaaranżowania przestrzeni zostały wykorzystane eleganckie i ponadczasowe elementy jak: drewno, granit i łupek. Użycie tego typu naturalnych materiałów gwarantuje doskonały efekt a także zapewnia długą żywotność zarówno donic, obrzeży rabat, ścieżek i tarasu. Niepodważalną zaletą takich materiałów jest także to, że ładnie się starzeją i nie wychodzą z mody.

środa, 27 lutego 2013, zielonekolka

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: