Menu

zielonekółka

architektura krajobrazu, ogrody, rośliny i nie tylko

DUŻY OGRÓD PRZY NOWYM DOMU W CHYBACH

zielonekolka

Poniżej projekt zagospodarowania dużego ogrodu, który powstał przy nowym domu jednorodzinnym. Materiały użyte w ogrodzie nawiązują do tych zastosowanych przy wykończeniu budynku. Nawierzchnie wykonane są z kostki bazaltowej, oraz z białych płyt betonowych Presstone. Natomiast taras oraz obudowa wanny Spa wykonane są z drewna.

Projekt ogrodu chyby

Projekt ogrodu jest bardzo czytelny. Kształty rabat oparte są na planie koła i linii prostych. Całość ma korespondować ze stosunkowo nowoczesną bryłą budynku.

ogród chyby

Ogród frontowy został zagospodarowany w sposób otwarty. Większą część tej przestrzeni zajmują nawierzchnie utwardzone. Nie zastosowano też klasycznego ogrodzenia, którego rolę przejmuje zimozielony, strzyżony żywopłot z cisu.

wizualizacja 3d

Na życzenie inwestorów w ogrodzie oprócz dużej liczby roślin iglastych, znalazło się też sporo kwitnących o każdej porze roku, krzewów i bylin.

wizualizacja ogrodu

Duży drewniany taras zapewnia miejsce na ustawienie zestawu wypoczynkowego oraz stworzenie zewnętrznej jadalni. Całość obsadzona została lawendą i różami. Niejako przedłużeniem tej przestrzeni jest obudowana drewnianymi podestami wanna Spa, która tonie w zieleni i zapewnia osłonięte od wzroku sąsiadów miejsce wypoczynku.

projekt ogrodu poznan

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
  • anndyn

    Bardzo fajnie wyszedł ten projekt.

  • zielonekolka

    Bardzo dziękuję

  • Gość: [arrek99] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Naprawdę warto odwiedzić te rejony, niesamowity klimat, tak samo dobry jak u jessieandrews.pl/ - to dopiero aktorka, a jej gra na planie to już wogóle jest niesamowita.

© zielonekółka
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci