architektura krajobrazu, ogrody, rośliny i nie tylko
Blog > Komentarze do wpisu

DUŻY OGRÓD PRZY NOWYM DOMU W CHYBACH

Poniżej projekt zagospodarowania dużego ogrodu, który powstał przy nowym domu jednorodzinnym. Materiały użyte w ogrodzie nawiązują do tych zastosowanych przy wykończeniu budynku. Nawierzchnie wykonane są z kostki bazaltowej oraz z białych płyt betonowych Presstonn. Natomiast taras oraz obudowa wanny Spa wykonane są z drewna.

Projekt ogrodu chyby

Projekt ogrodu jest bardzo czytelny. Kształty rabat oparte są na planie koła i linii prostych. Całość ma korespondować ze stosunkowo nowoczesną bryłą budynku.

ogród chyby

Ogród frontowy został zagospodarowany w sposób otwarty. Większą część tej przestrzeni zajmują nawierzchnie utwardzone. Nie zastosowano też klasycznego ogrodzenia, którego rolę przejmuje zimozielony, strzyżony żywopłot z cisu.

wizualizacja 3d

Na życzenie inwestorów w ogrodzie oprócz dużej liczby roślin iglastych znalazło się też sporo kwitnących o każdej porze roku, krzewów i bylin.

wizualizacja ogrodu

Duży drewniany taras zapewnia miejsce na ustawienie zestawu wypoczynkowego oraz stworzenie zewnętrznej jadalni. Całość obsadzona została lawendą i różami. Niejako przedłużeniem tej przestrzeni jest obudowana drewnianymi podestami wanna Spa, która tonie w zieleni i zapewnia osłonięte od wzroku sąsiadów miejsce wypoczynku.

projekt ogrodu poznan

niedziela, 27 października 2013, zielonekolka

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
anndyn
2013/10/31 12:38:46
Bardzo fajnie wyszedł ten projekt.
-
2013/11/02 10:58:10
Bardzo dziękuję
-
Gość: arrek99, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/11/05 17:51:40
Naprawdę warto odwiedzić te rejony, niesamowity klimat, tak samo dobry jak u jessieandrews.pl/ - to dopiero aktorka, a jej gra na planie to już wogóle jest niesamowita.