architektura krajobrazu, ogrody, rośliny i nie tylko
środa, 23 listopada 2011

Dziś kilka pomysłów na metalowe meble ogrodowe. Propozycje przedstawione na przykładzie ławeczki i małego stolika montowanego do ściany.

To propozycja dla osób, które chcą mieć coś oryginalnego w swoim ogrodzie lub jak w tym wypadku na tarasie i zdecydują się na zamówienie mebli wg. indywidualnego projektu.

Pomysły od ciężkich, pełnych brył po niemal koronkowe, ażurowe rozwiązania.

Jeśli zdecydujecie się na tego typu zamówienie pamiętajcie aby znaleźć doskonałego fachowca, ponieważ będzie to z pewnością spory wydatek a meble nieprecyzyjnie i niewłaściwie wykonane zamiast stać się ozdobą ogrodu będą w nim straszyć.

poniedziałek, 14 listopada 2011

Dziś propozycja zagospodarowania dużego (prawie 3000 m2) ogrodu prywatnego. Jest to projekt, który właśnie skończyłam więc zrealizować udało się go w tym roku tylko częściowo ale na wiosną będzie już na pewno pięknie.


Charakterystyczna jest tu część frontowa. Kiedy spotkałam się z klientami mieli już pomysł na ułożenie kostki brukowej, który 'wpasowałam' do mojego projektu choć częściowo go zmodyfikowałam aby był bardziej funkcjonalny.


Myślę, ze efekt końcowy jest bardzo ciekawy. Duże donice, wzdłuż ścieżki świetnie zagospodarowały bardzo dużą przestrzeń przed domem i odwróciły uwagę od sporej powierzchni bruku, która w przeciwnym razie byłaby przytłaczająca.

projekt ogrodu czerwonak

Dom od strony frontowej jest tez dość znacznie wyniesiony nad ziemię, ze względu na różnicę wysokości terenu, a duża ilość nasadzeń umieszczonych wokół wejścia niweluje nieco to wrażenie.


W tylnej części działki zaaranżowany został dość duży zagajnik, przez który prowadzą ścieżki z kamienia naturalnego, a który ma za zadanie oprócz funkcji ozdobnych oczywiście, osłonięcie się od sąsiadującej posesji oraz wiatru. Duża rabata sąsiaduje też bezpośrednio z tarasem i budynkiem mieszkalnym.


Pozdrawiam i życzę ciekawych pomysłów na wasze ogrody.